#۴٩٢
بازدید: ٣١٢٠
21 مرداد 1394 - 01:58

تقدیر ويستابست از خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار

سخنرانی رئیس هیئت مدیره ویستابست در مراسم تکریم خبرنگاران و اصحاب رسانه

سخنرانی رئیس هیئت مدیره ویستابست در مراسم

"تکریم خبرنگاران و اصحاب رسانه"

17 مرداد 1394

ویستابست خبرنگاران

من به عنوان یک از اعضای انجمن صنایع پروفیل UPVC در و پنجره ایران، خوشحالم از این فرصتی که امشب پیش اومده تا در سایه همدلی و همزبانی میزبان شما سروران، شما خبرنگاران، شما نيك انديشان، شما راويان خبر باشم.

خدمت شما اصحاب رسانه سلام عرض می کنم  و به شما قلم به دستان، خوش آمد می گویم .از اينكه دعوت ما را براي حضور در اين محفل صميمي و گرم، پذيرا بوديد بسيار سپاسگزار و خرسندم. ادای احترام می کنم به بزرگان و طلایه داران عرصه رسانه ی ايران عزيز و پر افتخارمان.

هفدهم مرداد ماه ، "روز خبرنگار" را به شما پيام آوران و پيام رسانان تبريك و تهنيت مي گويم.

خبرنگاران يعني مجموعه كساني كه دست اندركار پيام رساني اند از تنظيم خبر و تصوير در يك رويداد گرفته تا انتشار آن در يك رسانه، چه مكتوب و چه غير مكتوب.

بار دیگر ارادت خود  را به شما دلسوزان  ملت اظهار می نمایم.

جا دارد من هم به عنوان عضوی کوچک از ملت بزرگ ایران و کشور پهناورم، کسب و پیروزی غرور ملی و عزت ملی توسط تیم مذاکره کننده هسته ای را به تمامی صنتعگران و زحمتکشان این مرز و بوم  تبریک گویم و از تک تک این بزرگمردان که با اراده و توان خستگی ناپذیرشان، توانستند افتخاری دیگر و البته ماندگار را در تاریخ این کشور رقم بزنند، تشکر و قدردانی نمایم.

امکان پذیر نیست این ملت در صحنه ای شکست بخورد یا تسلیم شود. این پیروزی در مذاکرات در سایه ی رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت مردم و دولت امکان پذیر شد.

توفیق مسئولان کشورمان در پیشبرد اهداف و مصالح میهن اسلامی در مذاکرات هسته ای، فرصتی گرانقدر و مغتنم برای صنعتگران و تولید کنندگان کشورمان به همراه داشت.

ما به عنوان يكی از هزاران تولید کننده ایرانی، در سالهایی که تحریم های سخت  بر کشورمان تحمیل شد، تلاش کردیم تا سرحد امکان با استفاده از ظرفیت های بومی و شناسایی استعدادهای تاثیرگذار، بر افزایش روند تولید ملی و رسیدن به خودکفایی بپردازیم و محصولاتی در حد استانداردهای جهانی در سال های سخت تولید کنیم.

خوشبختانه، تجربه های سخت دوران تحریم، تولید کننده ایرانی را آبدیده کرده و همین شرایط،احترام خارجی ها را در پی داشته است.

حال، در شرایط و دوران پس از تحریم از دولتمردان عزیزمان خواستاریم تا حد امکان از واردات کالاهایی که در تولید آن به خودکفایی و مازاد ظرفیت رسیده ایم جلوگیری بعمل آورده و با تدبیر و کفایت، مانند قبل تولیدکنندگان داخلی را  مورد حمایت خود قرار دهند.

ما امیدواریم درهای مملکت خیلی سریع باز و ارتباط موثری برقرار شود و صادرات کالاهای غیر نفتی رونق گیرد؛ ولی از آن طرف نگرانی هایی برای صنعت بوجود می‌آید که مبادا این شرایط منجر به واردات بی‌رویه کالای ساخته شده، خصوصاً بی کیفیت به داخل کشور شود؛

به عبارت دیگر در شرایط کنونی، نگذاریم فضای ارزشمند بازار داخلی جدید، دو دستی و بدون برنامه تقدیم شرکت های خارجی گردد و برای واگذاری ها، سنجیده و با تدبیر تصمیم گیری شود.

این نگرانی کاملا برای ما تولیدکنندگان فکر میکنم به جا باشد. تجربه نشان داده است، سابقه ی خوبی در گذشته در این زمینه نداشته ایم؛ درآمد ارزی ما در سال‌های طلایی نفتی به گونه ای بود که حدود ۷۰۰ میلیارد دلار پول نفت را خرج کردیم و پیامد آن تعطیلی دو هزار بنگاه اقتصادی، بیکاری  نیم میلیون نفر از جوانان  این مرز و بوم، واردات بی رویه کالای بی کیفیت و اشتغال زایی نه برای جوانان ما، بلکه برای چشم بادامی ها بود .

باید بدانیم ۳2 میلیون جوان بیست تا چهل ساله در این کشور چشم امید  به تدبیر درست دولتمردانمان دوخته اند. همانطوری که دنیا هم متوجه شده است، در دوره جدید دیگر پذیرش ورود محصول ساخته شده به اتمام رسیده و فقط مجال ورود تکنولوژی، سرمایه و تجهیزات به کشورمان وجود دارد. بر همگان عیان است که نتیجه رونق دوباره اقتصادی، افزایش درآمد و اشتغال زایی در این شرایط خواهد بود.

ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی برای بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی داخلی و کشورهای توسعه یافته، بخشی از اقداماتی بوده که در اغلب عرصه های صنعتی و تولیدی کشورمان در اين دوران به خوبی شکل گرفت.

فرصت رفع تحریم ها از نظر ما تولیدکنندگان، کشورمان را به عرصه‌های رقابتی جدیدی وارد خواهد ساخت.

بخش دوم عرایض بنده موضوع ارتباط نتایج مذاکرات هسته ای و اثرات آن برکیفیت و استاندارد سازی می باشد.

تعبیر اینجانب به عنوان یک صنعتگر از افق مطرح شده، این است که تولید و صنعت ،پس از لغو تحریم ها با دوره ای مواجه خواهد شد که می توان از آن به عنوان دوره رنسانس اقتصادی یاد کرد. ما تولیدکنندگان ، اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک تکلیف، تلقی می کنیم. اهمیت جایگاه اقتصاد مقاومتی، راه تولید کننده های ایرانی را به خوبی روشن کرده است.

ما معتقدیم، دولتمردان ایرانی در اقتصاد مقاومتی، در کنار تولید‌کنندگان ملی قرار خواهند گرفت و در عین حال به دست اندرکاران دولت تدبیر و امید اطمینان می‌دهیم سهم و نقش شایسته خود را در تحقّق اهداف سند چشم انداز ایران1404  به نحو افتخار‌آمیزی ایفا خواهیم كرد و در راستای توسعه ملی با تمام توان حرکت می‌نماییم.

امشب، فرصتِ پیش آمده را مغتنم می شمارم و اظهار می دارم:

به حول و قوه الهی و با تکیه بر همت و بلند نظری تیم همیشه همراهم توانسته ایم، بعد از گذشت 2875 روز از بهره برداری کارخانه، بیش از 500 هزار واحد مسکونی و یا به عبارت دیگر 3 میلیون واحد پنجره را در کل کشور تامین نماییم و این مهم که، حتی در دوران تحریم و رکود اقتصادی توانستیم با ظرفیت تولیدِ حداکثری و رعایت بالاترین کیفیت، سهم کوچکی در شکوفایی صنعت کشورمان ایفا نمائیم.

اجازه میخواهم در آخرین بخش از عرایضم نگاهي داشته باشم به موضوع كيفيت و بحث استاندارد سازی.

بر اساس 3 اصل استاندارد سازی:

کیفیت ، رضایت مشتری و همچنین رعایت اصول اخلاق حرفه ای، شرکت ویستابست، طرح تعدیل نمایندگان را ، در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان از اوائل سال جاری در دستور کار قرار داده ، و تعداد پنجره سازان طرف قرارداد  را  از 341 شرکت به 222  شرکت تقلیل داده است. ما نخواهیم گذاشت کوچکترین ، شک و شبهه ای در اصول ذکر شده و خط مشی ما وجود داشته باشد و اجرای این طرح نیز در همین راستا بوده و به همین منوال پا برجا خواهد ماند،

جای تاسف است که با توجه به گذراندن دوران تحریم و پیروزی تیم مذاکره کننده باز هم برخی از این تعدیل شدگان، در دوران تحریم به سر می‌برند و تلاش در تخریب تولید ملی، خصوصا برند ویستابست و حمایت از واردات را به هر نحوی داشته و دارند.

 بدانیم تخریب تولید ملی، حمایت از دشمنان این مرز و بوم و آب در آسیاب دشمن ریختن است.

در همین جا، با صراحت اعلام مینمایم: ویستابست با انگیزه و توان بیشتر و با استفاده از فناوری های جدید، بیش از پیش برای رسیدن به اهداف خود تلاش خواهد کرد.

حال، سوال اين است: آيا همه تكاليف مرتبط با كيفيت بر عهده توليد كننده است؟

پاسخ روشن است؛ كيفيت امري چند بعدي است كه با مشاركت قابل ارتقا است.

جامعه ما متشکل از تولیدکننده پروفیل یو پی وی سی، تولیدکننده پنجره و مشتری نهایی است.

در راستای ایجاد ارتباطی نزدیک و هماهنگ بین این سه عضو ، ویستا بست راهکاری نو  را اندیشیده ، به نام"الو پنجره" ، سامانه ارتباطی ویستابست ؛ سامانه ای که با حجم بزرگی از تبلیغات، در رکود اقتصادی کنونی جامعه، نه با هدف فروش، بلکه در راستای افزایش آگاهی و دانش ایرانیان و با در نظر گرفتن نقش و مسئولیت فرد فرد جامعه نسبت به صرفه جویی اقتصادی، انرژی و بهینه سازی مصرف، به عنوان یک مرکز اطلاع رسانی از چگونگی ساخت، کیفیت، نصب، مزایا و تفاوت پنجره های یو پی وی سی شروع به کار کرد.

این سامانه، تلاش در افزایش آگاهی و دانش عمومی را دارد. نقش رسانه نیز در این اطلاع رسانی و شفاف سازی، بسيار پر رنگ و حائز اهميت است. چرا که، رسانه ميتواند با اعتماد سازي ، اطلاع يابي و اطلاع رسانی ، ديدگاه سياستگذاران و دست اندركاران را از طريق اعلام فرصت ها و تهديد ها به سمت واقع بيني و نكته سنجي، عالمانه هدايت كند.

در خاتمه ضمن یادآوری پیام رهبر فرزانه انقلاب در سال 1394، سال"دولت و ملت ، همدلی و همزبانی"  خاطرنشان می سازم به یقین پشتوانه اقتصادی هر کشوری بهره گیری تمام عیار از خلاقیت ها، کار و تلاش سخت و بی وقفه ، تکریم مشتری یا به تعبیری مشتری مداری است.

من امیدوارم شما عزیزان که به مناسبت "روز خبرنگار"، افتخار داریم در خدمتتان باشیم، بتوانید شوق و انگیزة مضاعفی را در فضای رسانه فراهم آورید و یقین داشته باشید ارمغان رونق تولید ، کاهش بیکاری، ايجاد اشتغال، افزایش ازدواج جوانان و در نهايت افزایش امید در کشورمان خواهد بود.

اميدوارم اين نشست، خاطره اي خوب و ارزشمند را براي شما رقم زده باشد. از درگاه ایزد منان، برایتان آرزوی سربلندی، عزت و موفقیت روزافزون و برای رهبر معظم انقلاب نیز، آرزوی سلامت و طول عمر دارم. شما را به خداي بزرگ مي سپارم.

 

يادمان باشد كه روز و روزگار خوش است و تنها دل ما دل نيست.

يادمان باشد از چشمه، درس خروش بگيريم و از آسمان درس پاك زيستن.

يادمان باشد براي درس گرفتن و درس دادن به دنيا آمده‌ايم، نه براي تکرار اشتباهات گذشتگان.

يادمان باشد زندگي را دوست بداريم.

يادمان باشد اميد كسي را از او نگيريم شايد این تنها چيزي است كه او دارد.

منبع: بازار یو‌پی‌وی‌سی ایران

ماژول با قدرت بیشتر به تولید ادامه می‌دهد ماژول با قدرت بیشتر به تولید ادامه می‌دهد
آتش‌سوزی در مجاورات کارخانه تولید پروفیل ماژول ...
بازدید: ٢۶٠۶
همایش تخصصی فعالان صنعت در و پنجره یو پی وی سی همایش تخصصی فعالان صنعت در و پنجره یو پی وی سی
با حضور رییس، اعضا و جمع کثیری از تولید‌کنندگان پروفیل و در و پنجره برگزار شد ...
بازدید: ۴۴٢٢
ایران بزرگترین بازار پروفیل «یو پی وی سی» در خاورمیانه ایران بزرگترین بازار پروفیل «یو پی وی سی» در خاورمیانه
مدیر دفتر پروفاین در ایران گفت: ...
بازدید: ۶٠٧٩

SecImgSesبازرگانی ویستا شیلر ماشین نرم افزار ercom طراحی پنجره upvc
تولید کابینت PVC در مجموعه همارشتن تولید کابینت PVC در مجموعه همارشتن
همارشتن تولید و عرضه انواع کابینت‌های پی وی سی را در رنگ‌های متنوع آغاز کرده است
- بازدید: ١۴۶
برگزاری کلاس تئوری در دفتر انجمن در و پنجره یو.پی.وی.سی ایران برگزاری کلاس تئوری در دفتر انجمن در و پنجره یو.پی.
کلاس تئوری کاربرد انواع بازشوهای خاص و آنالیز استاندارد ابعاد آن در صنعت در و پنجره و نما
- بازدید: ١٣٨
محصولات جدید پارس یراق پروفیل محصولات جدید پارس یراق پروفیل
شرکت پارس یراق پروفیل در راستای پیشبرد تولیدات خود محصولات جدیدی را به سبد کالایی خود اضاف
- بازدید: ١٣۵
مطالب تصادفی
اجرای سیستم قفل جدید بر روی توری‌های جمع‌شونده عمودی اجرای سیستم قفل جدید بر روی توری‌های جمع‌شونده عمودی
در راستای خدمت ‌رسانی بهتر به مشتریان ...
بازدید: ٢٨٧٧
همایش تخصصی ویستابست در زنجان همایش تخصصی ویستابست در زنجان
در راستای بهینه‌سازی مصرف انرژی کشور انجام می‌گیرد ...
بازدید: ٣٢٠١
دیاکو کیش؛ نماینده انحصاری پروفیل یونی وین دیاکو کیش؛ نماینده انحصاری پروفیل یونی وین
كارخانه توليد پروفيل‌های يونی وين در سال 1993 ميلادی در تركيه تأسيس شد ...
بازدید: ٧٧٢٠

اخبار شرکت ها
:: ورود کاربران


ثبت نام
کلمه عبور جدید
:: مجوزهای اخذ شده

مطالب تصادفی محتوایی
ایران بزرگترین بازار پروفیل «یو پی وی سی» در خاورمیانه ایران بزرگترین بازار پروفیل «یو پی وی سی» در خاورمیانه
مدیر دفتر پروفاین در ایران گفت: ...
بازدید: ۶٠٧٩
عزم برخی از بانک‌ها برای تعطیلی واحدهای تولیدی کشور عزم برخی از بانک‌ها برای تعطیلی واحدهای تولیدی کشور
مسئولان باید برای تحقق شعار حماسه اقتصادی تلاش ...
بازدید: ٣۵٢٨
نمونه پیش فاکتور ERCOM نمونه پیش فاکتور ERCOM
محاسبه قیمت و صدور پیش فاکتور برای پنجره دوجداره upvc توسط نرم افزار ercom ...
بازدید: ١١۵٣٩